Hakkımızda

Cumhuriyet tarihinin en önemli şahsiyetlerinden birisi hiç şüphesiz Bediüzzaman Said Nursi'dir. Hayatıyla, davasıyla, eseleriyle, arkasından devam eden aksiyonuyla her zaman gündemde olmuş, dünya çapında hakkında araştırmalar yapılan bir mütefekkir olmuştur.

 
Ülkemizde, Bediüzzaman hakkında bilip bilmeden yıllardır süre gelen bir bilgi kirliliği mevcuttur. Bu bilgi kirliliği, Bediüzzaman hayatteyken zamanın batı yanlısı medya organlarıyla başlamış, kitaplarda devam etmiş hatta aynı dönemde yaşayan bazı İslam alimlerinden zorlama fetvalar alınarak sürdürülüp günümüzde de benzer şekillerde mevcudiyetini devam ettirmiştir. 
 
Onu kimileri, ingiliz ajanı olan Sait Molla'yla, kimileri doğudaki meşhur isyan hareketinin lideri, Merhum Şeyh Said ile, kimileri amerikan taraftarlığıyla, kimileri kürt devleti kurmakla suçlamış, ancak bu iftiraları atanların hiçbirisi Bediüzzaman'ı tanıma, eserlerini okuma zahmetinde bulunmamıştır.
 
Sitemizi 2007 yılında açarken; Bediüzzaman hakkında ortaya atılan tüm iftiraları, kaynaklarla çürüterek, doğru bilgiler vermeyi hedeflemiştik. Geçen birkaç yıllık zaman zarfında, özellikle arama motorlarından bize ulaşan yüzbinlerce insan Bediüzzaman hakkında doğru kaynaklardan bilgilendirildiler. 
 
2011 yılına geldiğimizde ise, Bediüzzaman Hazretlerinin hayatının beyaz perdeye aktarılmasıyla birlikte, hakkında konuşulanların artması üzerine sitemizi daha da genişleterek Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak yayın yapan bir portal haline dönüştürdük. Bediüzzaman hakkında dünya çapında yapılan akademik çalışmaları da siteye ekleyerek araştırmacılar için bir kaynak site haline gelmesini sağladık. Ayrıca yeni sitemizde Bediüzzaman Hazretleriyle ilgili foto galeri ve video galerisine yer verdik.
 
Gerek yazılı, gerek görsel çalışmalarını kullanmamıza müsaade eden İİKV Başkanı Prof.Dr. Faris Kaya ağabey ve ekibine teşekkür ediyor, sitemizin faydalı olacağını ümid ediyoruz.
 

Yayın Sorumlusu:
Burhan Sabaz

Editör:
Muhammed Ali Sabaz

Redaktör:
Mustafa Bozgeyik

Tasarım:
Ahmet Said Kardeşler

Yazılım:
Said Biçer
Ahmet Settar

Video Ekibimiz:
Hikmet Yolcubal
Ali Biçer